Jak rozwija się Kraków

Pośród wielu miejscowości w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale też na licznych innych polach. Staje się obszarem otwartym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Dobre transformacje w mieście.
Co niezłego wypracowano w ciągu ostatniego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest ogromna. Niezwykle wsparły rząd w tej materii środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Szybkie postępowanie w obszarze pozyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o kolejne drogi, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie znaczy to jednakowoż, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami historie. Typowemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście zbyt mało się dzieje. Tymczasem Kraków rozwija się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, jakie umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te nowości zachęcają gości z innych krajów do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych projekty nie dotyczą tylko samego środka Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. W związku z tym lepiej nie narzekać lecz zauważyć innowacje w jakie obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Majchrowski co zrobił