Kraków rozpoczyna walkę ze smogiem

Najważniejszym z globalnych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie miasta są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby samochodów na krajowych drogach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian a także usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Spośród pozostałych miast, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.